Насамперед при спостереженні того, що собака намагається підтискати лапи в процесі ходьби, необхідно провести поверхневий огляд кінцівок вихованця. Можливо, на прогулянці під час гри собака пошкодив лапу (скалка, поріз, забій).
Якщо в результаті огляду виявлено причину у вигляді скалки, скла та інших чужорідних тіл, які не потребують для вилучення фахівця, тоді усунути предмет можна самостійно. А потім, щоб уникнути занесення інфекції, необхідно обробити ранку перекисом.
В інших випадках кульгавість може бути спричинена забоєм, вивихом або переломом кістки. При обмацуванні пошкодженого місця, пес буде верещати від болю. А травмована кінцівка може мати деформований зовнішній вигляд. У такому разі, за можливості, необхідно знизити больові відчуття для вихованця (якщо є знеболювальні препарати, потрібно дати їх улюбленцю). Викликати ветеринара, який і ухвалить рішення щодо усунення причини, що викликає біль у лапах собаки.
У собаки болять задні лапи, в чому причина?
Захворювання опорно-рухового апарату характерні переважно для великих порід цього виду тварин. У маленьких цуценят такий дефект обумовлений деформацією суглобів у тазу. Часто недуга має генетичну спадковість, проявляється зазвичай у віці до десяти місяців, коли вихованець активно росте.
Після відпочинку вихованцеві важко підніматися, спираючись на задні лапи, але потім, трохи походивши, всі дефекти ходи зникають. На цьому етапі, якщо тварину залишити без необхідного лікування, пес і зовсім може перестати підніматися на лапи через больові відчуття. Звернення до ветеринарного фахівця в цьому випадку просто неминуче. Необхідно собаці зробити рентген тазостегнового суглоба.
У собаки болить передня лапа, як бути?
Під час поверхневого огляду не виявлено видимих причин, що спричиняють вихованцеві больові відчуття. Необхідно, не відкладаючи, доставити тварину до ветеринара, або викликати ветеринарного лікаря додому. Банальне пошкодження (наприклад, нігтьової пластини) може згодом обернутися серйозним нагноєнням і відповідними з цим проблемами. Можливий ризик прояву досить складних спадкових недуг.
Профілактика болю в лапах у собаки
Як практичну профілактику можна порадити господарям собак ретельний огляд кінцівок улюбленця. Проводити таку процедуру необхідно не менше одного разу кожні десять днів. Особливо для надмірно активного вихованця, якщо прогулянки здійснюються з можливістю вдосталь попустувати на твердих поверхнях.
Можна забезпечити улюбленця спеціальним, передбаченим для цього взуттям. Догляд за нігтьовими пластинами має проводитися періодично, а не за наявністю бажання. Міжпальцеві зони і подушечки лап вимагають до себе уважного догляду (про це не можна забувати).